» » Sügisesed lemmikjoogid on tagasi

Sügisesed lemmikjoogid on tagasi

Eelmise aasta lemmikuid sooje jooke on taas võimalik meie juurest osta. Jutt käib nimelt kurkumpiimast ja pumpkin spice lattest.

Kurkumpiima kasulikkuse üle ei ole isegi midagi vaielda, tegemist on külmetuste hooajal asendamatu joogiga. Aga miks siis? Kurkumpiima on läbi aja kasutatud külmetuse ning köha leevendamiseks, sest aitab hästi mikroobid kehast välja uhuda. Loomulikult kasutatakse seda ka külmetushaiguste ennetamiseks ning immuunsüsteemi tugevdamiseks. Kurkumi antibakteriaalsed omadused kaitsevad ja hoiavad sind nagu soe kallistus jahedal sügisõhtul! Lisaks sellele aitab kurkumpiim ka peavalu leevendada, regulaarselt juues aitab hoida naha puhtana ning aitab õhtul paremini ja sügavamasse unne jääda. Imejook sisaldab ka ingverit, mis on eriti hea näiteks kurguvalu puhul või kui külm on – ingveril on soojendav mõju. Täielik imejook, kas pole?

Pumpkin spice latte on samuti üks eriline jook. Kõrvits on hea immuunsüsteemile, kuna on kõrge c-vitamiini ja beetakaroteeni sisaldusega. Viimase toimel moodustub organismis a-vitamiin. Lisaks on joogi sees veel kaneel, mis on kõrge antioksüdantide sisaldusega ning muskaat – kunagine hinnatud luksuskaup. Muskaat on tuntud ajutegevuse turgutaja, valuvaigisti ning aitab ka unetuse korral. Jooki valmistame espressoga, siis jääb eriti mõnus maitse!

Mõlemad joogid on südame ja soojade kätega meie köögis tehtud.

Ei pea hakkama mässama ja välja mõtlema, kuidas jooke valmistada, sest meie juurest saad neid hea hinnaga, osta kasvõi kaasa.